Dit is nou een typisch recept voor een ontbijt en/of brunch om van te genieten als het buiten regenachtig, koud en/of winderig is. Of na een stevige wandeling in de kou. Heerlijk genieten.
Dit heb je nodig voor 1 persoon:
- 75-100 gram wortel of winterpeen
- 25-30 gram havermout
- Optioneel: 2 eetlepels pompoenpuree
- 80 gram plantaardige magere kwark
- 75 ml plantaardige melk
- 1 tl pumpkin spice-kruiden
- 1 peer
- Optioneel: een scheutje maple syrup of honing
- 1 tl speculoospasta
- Andere toppings naar keuze, bijvoorbeeld: fruit, nootjes of een beetje honing
Zo maak je het klaar:
- Rasp de wortel met een fijne rasp.
- Doe de wortel, havermout, pompoenpuree (als je dat gebruikt) en ½ theelepel pumpkin spice-kruiden in een pannetje en verwarm op middelhoog vuur.
- Halveer de peer in de lengte, verwijder het klokkenhuis en snijd de helft van de peer in blokjes. Voeg de blokjes peer toe aan de havermout en laat een paar minuten zachtjes mee pruttelen.
- Verwarm 2-3 eetlepels water in een kleine koekenpan. Voeg een flinke snuf pumpkin spice-kruiden (ongeveer ½ theelepel of naar smaak;)) toe, leg de overgebleven halve peer in de pan en bak in een paar minuten goudbruin. (Wil je de peer echt karamelliseren, voeg dan een klein beetje maple syrup of honing toe).
- Serveer de warme havermout met de gekaramelliseerde peer, een beetje speculoospasta en andere lekkere toppings naar keuze.
Heb je geen pumpkin spice-kruiden in huis? Gebruik dan kaneel of speculaaskruiden. En gebruik altijd versgeraspte wortel in je havermout (en niet wortelrasp uit een zakje). De verse wortel wordt lekker zacht en maakt je havermout extra smeuïg. In plaats van een peer kun je ook eens een lekkere grote appel proberen ;).



